logo

Niewielka miejscowość Pyrzowice położona jest w województwie śląskim, około 30 kilometrów od Katowic. Pomimo długiej historii - miejscowość wzmiankowana jest w dokumentach już z XIV wieku - nie ma tu znaczących obiektów zabytkowych. Tym, co rozsławiło miejscowość na całą Polskę, stał się Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice. Kilkadziesiąt kierunków zapewnia pasażerom możliwość dotarcia do większości państw europejskich i nie tylko. W ostatnim czasie pojawiły się - w odpowiedzi na zainteresowanie pasażerów - nowe kierunki, jak Dubaj, Teneryfa, Lanzarote, Amsterdam, Lizbona, Malta, Reykjavik, Katania. Dowiedz się więcej >>

Lokalizacja miejscowości

Pyrzowice znajdują się w odległości około 30 km od Katowic i w niewielkiej odległości od Bytomia, Tarnowskich Gór, Dąbrowy Górniczej. W pobliżu przebiega autostrada A1 oraz droga krajowa nr 78 i droga szybkiego ruchu S1. Dojazd do miejscowości jest bardzo dogodny, a co za tym idzie dotarcie do lotniska również nie stanowi problemu. Wiele osób ignoruje jednak wiadomość, że port lotniczy znajduje się w pewnym oddaleniu od Katowic i dojazd transportem publicznym jest bardzo utrudniony. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z parkingu przy lotnisku w Pyrzowicach.

Czemu warto zostawić auto na naszym parkingu przy lotnisku?

  • Parking EDAM plus jest oddalony o 150 metrów od terminali A i B.
  • Niewielka odległość parkingu od lotniska sprawia, że nie ma konieczności transferu pasażerów.
  • Pasażerowie podjeżdżają niemal bezpośrednio pod terminale, dzięki czemu nie ma konieczności przesiadek na trasie. Szczególnie doceniają to osoby wylatujące i przylatujące nocą oraz w bardzo wczesnych godzinach rannych, gdy komunikacja publiczna jest szczególnie utrudniona.
  • Parking jest strzeżony i ogrodzony.
  • Opłata zmniejsza się z każdym dniem – im dłużej auto pozostaje na postoju, tym atrakcyjniejsza cena.

Ważne informacje

Pasażerowie, którzy wylatują lub przylatują z/do Pyrzowic, powinni dla własnego bezpieczeństwa i komfortu zapoznać się z poradnikiem, dotyczącym najważniejszych kwestii związanych z podróżowaniem. Sprawdźcie Państwo dokładnie poradnik, jeśli przewidujecie niestandardowe trudności, jak np. podróż ze zwierzęciem, z namiotem (niewymiarowy bagaż), z małym dzieckiem (co możecie zabrać na pokład).

Warto przygotować się na takie ewentualności jeszcze przed podróżą. Dzięki temu na miejscu nie spotka Państwa przykra niespodzianka.

Przydatne linki

Przed podróżą - dowiedz się o czym warto wiedzieć przed podróżą,
Plan lotniska Tablica lotów - sprawdź możliwe połączenia lotnicze,
Mapa połączeń - znajdź interesujące loty,
Linie lotnicze - informacje kontaktowe do linii lotniczych.